
Jestem Psychologiem (mgr psychologii Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej UMCS), Psychoterapeutą psychoterapii skoncentrowanej na przeniesieniu TFP (Krakowskie Centrum Psychodynamiczne KCP) w trakcie certyfikacji, Socjoterapeutą (KCP) i Psychotraumatologiem (Uniwersytet SWPS).
Ukończyłam 4letnią Szkołę Psychoterapii oraz Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym w Krakowie. Pracuję w nurcie psychodynamicznym od ponad 14lat, swoją pracę superwizuję u certyfikowanych superwizorów Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej oraz Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
Pracuję metodą skoncentrowaną na Przeniesieniu TFP (Transference-Focused Psychotherapy), która stanowi stale rozwijaną i zweryfikowaną empirycznie formę psychoterapii psychodynamicznej, skonstruowaną na potrzeby leczenia zaburzeń osobowości. TFP jest wynikiem integracji wiedzy która pochodzi z klasycznych teorii psychoanalitycznych ze współczesnym dorobkiem obszarów neurobiologii i badań nad przywiązaniem oraz jest oparta na dynamicznej relacji terapeuta-pacjent. W procesie psychoterapeutycznym bardzo ważny jest setting, pilnowanie i uważność ze względu na czas.
Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową dorosłych, dzieci, młodzieży. Od ponad 14 lat prowadzę psychoterapię w ramach praktyki prywatnej, oraz w poradniach NFZ, Centrach Medycznych, pracowałam na oddziałach szpitalnych, gdzie zajmowałam się pacjentami z problemami neuropsychologicznymi, aktualnie zajmuję się również psychoterapią i pomocą psychologiczną on-line.
Obszary mojej pracy to m.in: zaburzenia osobowości (głębokie, umiarkowane, w stopniu lekkim) - narcystyczne NPD, Borderline BPD, Histrioniczne, Zależne, Unikowe, Narcystyczne w strukturze Borderline, Obsesyjno-kompulsywne, zaburzenia więzi, zaburzenia nerwicowe, lękowe, depresje, parentyfikacja, gdzie dramatem dziecka staje się jego odwrócona rola w rodzinie, problemy w bliskich relacjach, związkach partnerskich, małżeńskich, problemy związane z poczuciem samotności, odczuwanie chronicznej pustki, wahania nastroju, traumy proste i złożone, przemoc domowa, wsparcie dla kobiet, dzieci, wikłanie się w toksyczne relacje, problemy z zależnością, tożsamościowe, z poczuciem własnej wartości. Zajmuję się również dziećmi WWO wysoko-wrażliwymi (high-need babies) oraz ich rodzicami, którzy borykają się z wieloma problemami dotyczącymi zachowań takich jak: poddenerwowanie i zniecierpliwienie, stres w nowych sytuacjach i miejscach, nadwrażliwość na dotyk (metki w ubraniach, struktura materiałów), specyficzne reakcje na dźwięki i głośną muzykę, zachowania innych osób, uciekanie od obcinania paznokci, czesania włosów, mycia głowy, problemy z równowagą (tzw.bańka-wstańka), kontrola bodźców wokół głowy i twarzy, specyficzny docisk mocne przytulanie lub unikanie go, nadwrażliwość pokarmowa – preferencje związane ze smakiem, kolorem, fakturą, rozdrażnienie w obliczu zbyt wielu bodźców, kłopoty w czynnościach samoobsługowych (zapinanie guzików, sznurowanie butów), trudności z koncentracją. Dzieci takie przeżywają wiele problemów emocjonalnych wynikających z trudności neurologicznych i fizycznych i pomoc psychologiczna jest tu wskazana oraz bardzo pomocna.
W mojej pracy uwagę kieruję także na kobiety w ciąży zagrożone wystąpieniem depresji poporodowej, osoby chore onkologicznie, z zespołem Aspergera głównie u osób w wieku dorosłym, asperger a wysoka wrażliwość u dzieci, Dorosłe Dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, Dzieci rodziców niedojrzałych emocjonalnie. Moje zainteresowania dotyczą również córek matek narcystycznych oraz skutków owych diad rodzinnych, osób odczuwających chroniczną pustkę w życiu mimo radzenia sobie w obszarze zawodowym. Pomagam osobom przechodzącym przez ciężki i trudny proces rozwodowy, wspieram osoby będące w mniejszościach, które społecznie są odrzucane ze względu na swoją odmienność, wyróżniające się z różnych względów, będące oetykietowane jako "inne " niż "reszta ". Obecnie bardzo wiele osób boryka się z cierpieniem i pustką którą odczuwa w relacjach z osobami bliskimi, znajomymi, rodziną, mimo, że świetnie radzą sobie w pracy, robią karierę, osiągają imponujące sukcesy - dlatego zapraszam te osoby do pracy nad takimi obszarami własnej osobowości, które w relacji psychoterapeutycznej będą mogły być przepracowane i omówione, a mechanizmy obronne zastąpione nowymi zdrowymi, tak by pacjent mógł nareszcie cieszyć się swoim życiem w pełni.